poniedziałek, 18 czerwca 2012

Popis Cristiano Ronaldo!


Wczoraj byliśmy świadkiem największego indywidualnego popisu na EURO 2012! Cristiano Ronaldo, wczoraj w końcu udowodnił swoją klasę i wprowadził reprezentację Portugalii do ćwierćfinału.

Ronaldo był niemiłosiernie krytykowane za dwa pierwsze występy na turnieju. W spotkaniu z Niemcami zagrał nieźle, ale od piłkarzy jego klasy oczekuje się znacznie więcej. Prawdziwa katastrofa nastąpiła jednak w spotkaniu z Danią. Na tle słabszego przeciwnika Cristiano rozegrał jeden z najgorszych meczów w sezonie, bardziej przeszkadzając swoim kolegom, niż pomagając. Zmarnował przy okazji kilka sytuacji, których nie zwykł marnować w barwach Realu Madryt.


Potok gorzkich słów, który na niego spłynął w mediach na pewno tylko utrudniał mu życie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że gdyby Cristiano tak bardzo nie przejmował się opinią mediów oraz na głos nie głosił by swoich pragnień związanych z indywidualnymi tytułami, nie miał by tylu wrogów w mediach i wśród kibiców.


Wielkie przełamanie zawodnika przyszło we wczorajszym szlagierze, gdzie walcząca o wyjście z grupy podejmowała będącą w bardzo trudnej sytuacji Holandię. Holendrzy, żeby myśleć o awansie musieli wygrać spotkanie różnicą co najmniej dwóch bramek i liczyć, że Duńczycy nie zdobędą żadnych punktów w starciu z Niemcami. Prawdopodobnie Portugalczycy mieli by problem z pokonaniem Pomarańczowych, gdyby nie wspaniała dyspozycja CR7, który wczoraj zafundował wszystkim teatr jednego aktora. Praktycznie w pojedynkę rozprawił się z holenderską defensywą i strzelił dwie bramki na miarę trzech punktów. O klasie jego występu niech świadczy dodatkowo, że dwukrotnie piłka po jego strzałach lądowała na słupku bramki Stekelenburga, a po dwóch innych zagraniach niebywałych sytuacji nie wykorzystali Nani i Helder Postiga.


Cieżko znaleźć w dotychczasowych grach spotkanie, w którym indywidualna postać zagrała tak niesamowicie. Ten występ znów daje Cristiano Ronaldo szansę na zdobycie przez niego upragnionej Złotej Piłki. Jeśli w kolejnych spotkaniach CR7 będzie grał na takim poziomie, wówczas w jego zasięgu będzie tytuł Króla Strzelców turnieju oraz sukces drużynowy z reprezentacją Portugalii. Najbliższym przeciwnikiem drużyny z Półwyspu Iberyjskiego będą Czechy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz